Diğer bloglarımİlk ürünlerimizden örnekler
Nisan 17, 2014

Aşık olmak

Yıllar önce… O zamanki ortaklarım Çiğdem, Sami ve ben Sami’nin bürosunda akşamın 8’inde oturuyorduk. Yeni bir işe girişmiştik. Dünyadaki ilk renkli banyo aksesuarlarını üretenlerden biri olacaktık. Kendi tasarımlarımızı yapmış, dünyayı fethetmek üzereydik. Sadece dünyanın bundan henüz haberi yoktu. ☺

Henüz yatırım dönemindeydik ve bütçemizi tartışıyorduk. “Para lazım” dedi içimizden biri. Cüzdanlarımızı çıkardık. Herkes cebinde olanı masaya koydu. Toplanan rakam komik ama niyetimiz çok ciddiydi.

Bu yeni iş Çiğdem ve benim için iyi maaşlı bir işi bırakıp bir maceraya atılmaktı. Pimapen’i pazara çıkaran takımın başıydım. Gelecek parlak olabilirdi. Peki bizi geceleri para toplamaya iten dürtü neydi?

Queen, I Want To Break Free adlı şarkısında “Artık sana ihtiyacım yok / Senden kopmam lazım,” diyor. Arkasından da ekliyor “İlk defa gerçekten aşık oldum.” Biz de yapabileceklerimizin heyecanına aşık olmuştuk.

Bu aşk sayesinde kendi tasarımımız olan ürünleri bir çok ülkeye ihraç ettik. Bazılarının örnekleri hala duruyor. Geceleri kuruş kuruş toplanan paralarla finanse edilen bir başarının şahitleri olarak hala da parlamaktalar.

I Want To Break Free’yi dinlemek için burayı tıklayabilirsiniz.

Haftanın şarkısı: Bryan Adams – Have You Ever Really Loved a Woman? (1995)Bir Yorum Yazin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X

Değerli okurum,

Blog yazılarımın posta kutunuza otomatik olarak gelmesini istiyorsanız, yapmanız gereken sadece aşağıdaki linki kullanarak LinkedIn'deki "Mehmet U. Soyer Blog Platformu" grubuna katılmak.

www.linkedin.com/groups/Mehmet-U-Soyer-Blog-Platformu-8296458/about

Önümüzdeki yazılarda görüşene dek... güzel günler diliyorum.

Mehmet U. Soyer
@mehmetusoyer

designed by BONNIE & CLYDE advertising studio
copyright ©
Mehmet U. Soyer 2013-2014