Diğer bloglarım(Kaynak: dw.de)
Mayıs 1, 2014

Bunun için çok yaşlı değil misiniz?

Geçenlerde doktorum “artık 90’lara kadar yaşayacağız” dedi. Bu iyi bir haber mi yoksa kötü bir haber mi, bilemedim. ☺ Bildiğim hem teknolojinin gelişmesi, hem de teşhis ve tedavi yöntemlerindeki iyileştirmeler dolayısı ile ortalama yaşam süresinin uzamakta olduğu. Bunu özellikle Almanya gibi gelişmiş ve nüfus artışı yüksek olmayan ülkelerde, örneğin bir lokantaya gidince, hissetmek olası. Etraf yaşını almış sağlıklı insanlarla dolu.

Ortalama yaşı yükselen ülkelerde girişimcilerin ortalama yaşının da yükselmesi çok normal. Ayrıca işsizlik oranlarının yükseldiği dönemlerde insanların kendi işlerini kurmayı daha fazla düşündükleri de doğru.

Bence hangi yaşta olursanız olun kendi işinizi kurabilirsiniz. Önemli olan işi kurmak değil, daha sonra ne yaptığınız. Bunun için de herşeyden önce gerçekçi bir bütçeye ihtiyacınız var. Bütçeyi yapabilmeniz için ise geleceği tahmin etmeniz gerekiyor. Gelirinizi, giderinizi öngörmeniz gerekiyor. Geleceği görmek zor, bunu biliyorum ama geleceği yaptığınız bütçe bazında kafanızda yaşatamıyorsanız gerçekte de ona ulaşabilmeniz çok zor.

Harland David Sanders KFC’yi 65 yaşında kurmuş. Bence soru hangi yaşlarda iş kurmanızın daha doğru olacağı ile değil, kurduğunuz işi nasıl büyüteceğiniz ile ilgili olmalı.

Haftanın şarkısı: Paula Abdul – Rush, Rush (1991)Bir Yorum Yazin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X

Değerli okurum,

Blog yazılarımın posta kutunuza otomatik olarak gelmesini istiyorsanız, yapmanız gereken sadece aşağıdaki linki kullanarak LinkedIn'deki "Mehmet U. Soyer Blog Platformu" grubuna katılmak.

www.linkedin.com/groups/Mehmet-U-Soyer-Blog-Platformu-8296458/about

Önümüzdeki yazılarda görüşene dek... güzel günler diliyorum.

Mehmet U. Soyer
@mehmetusoyer

designed by BONNIE & CLYDE advertising studio
copyright ©
Mehmet U. Soyer 2013-2014