Diğer bloglarım(Fotograf: Güneş Oktay)
Eylül 8, 2016

Piyano çalıcısı

Heyecanlıyım. Yakında 5 müzik parçamın kayıtları için stüdyoya gireceğiz. Aranjörüm Cenk Erdoğan sordu: “Piyano kayıtlarını ne yapacağız?” Sorunun aslı şu: “Piyanoyu sen çalacak mısın?” Biliyor. Çok kötü bir piyano “çalıcısıyım”. “Piyanist” demeye hiç dilim varmaz. ☺

Son defa böyle bir soruya “Evet” dediğimde değerli piyanist Anjelika Akbar’dan 6 ay süreyle danışmanlık almıştım. Hala o çalışmalar esnasında döktüğüm teri hatırlıyorum.

Gerçek şu ki, bestecisi ben olmam benim o parçayı en iyi çalan olmamı gerektirmiyor.

Aynen bir fikrin sahibinin siz olmanızın onu en iyi gerçekleştirecek kişinin siz olmanızı gerektirmediği gibi.

Bir girişimci olarak geleceğin en başarılı işini yaratmak için gerekli kıvılcımı sağlayabilirsiniz. Ama eğer geçerliliği olabilecek bir iş modelini kurmayı bilmiyorsanız, onu yönetecek ve büyütecek birinin eline teslim etmeniz en doğru yol olacaktır.

Cenk’e ne mi diyeceğim? Henüz bilmiyorum. Belki bir tanesi için Cenk’in onayını alacak kadar iyi çalacağımı düşünerek çalışacağım. Diğerleri profesyonel bir piyaniste teslim. Hayırlısı. ☺

Haftanın müziği: Billy Joel – Piano ManBir Yorum Yazin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X

Değerli okurum,

Blog yazılarımın posta kutunuza otomatik olarak gelmesini istiyorsanız, yapmanız gereken sadece aşağıdaki linki kullanarak LinkedIn'deki "Mehmet U. Soyer Blog Platformu" grubuna katılmak.

www.linkedin.com/groups/Mehmet-U-Soyer-Blog-Platformu-8296458/about

Önümüzdeki yazılarda görüşene dek... güzel günler diliyorum.

Mehmet U. Soyer
@mehmetusoyer

designed by BONNIE & CLYDE advertising studio
copyright ©
Mehmet U. Soyer 2013-2014