Diğer bloglarım(Kaynak: theatlantic.com)
Kasım 3, 2016

Vazgeçme!

Yıllar önce ortaklarımla beraber güvenlik sistemleri ile ilgili bir işe başlamıştım. İlk sene için 1000 adet sistem satışı öngörmüştük. O seneyi 10 adet satışla kapadık. Ancak ortaklarım bana inanmaya devam ettiler ve iki sene uğraştıktan sonra gittikçe büyüyen bir işe sahip olduk.

“Don’t Give Up” (Vazgeçme) İngiliz rock müzisyeni Peter Gabriel tarafından yazılan ve Kate Bush ile birlikte Gabriel’in “So”albümü için seslendirdikleri bir şarkı.

Şarkının sözleri işsizlikten dolayı girdiği bunalımın bir adamın özel hayatını nasıl etkilediğini anlatıyor. Gabriel tarfından söylenen dizeler adamın yalnızlığından ve çaresizliğinden bahsediyor:
Verilecek bir uğraş kalmadı veya öyle geliyor
Ben tüm hayalleri terkedilmiş bir adamım

Bush’un seslendirdiği nakarat ise ümit ve yüreklendirme içeriyor:
Vazgeçme, çünkü arkadaşların var
Vazgeçme, henüz yıkılmadın
Vazgeçme, durumu düzelteceğini biliyorum

Eğer girişimcilik yolundaysanız her zaman bir başarısızlıkla karşılaşma olasılığının bulunduğunu kabul etmeniz gerekir. Ancak, bu olasılığı yok sayıp karşınıza çıkarak başarıyı önleyebilecek engelleri aşmak için mücadele etmeyi öngörmelisiniz.

Böyle bir mücadeleye girdiğinizde etrafınızda size inanan ve moralinizi yüksek tutmanıza yardımcı olacak kişiler olursa, içinde bulunduğunuz zorlu durumlardan kurtulmanız çok daha kolay olacaktır.

Haftanın müziği: Peter Gabriel & Kate Bush – Don’t Give Up (1986)Bir Yorum Yazin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X

Değerli okurum,

Blog yazılarımın posta kutunuza otomatik olarak gelmesini istiyorsanız, yapmanız gereken sadece aşağıdaki linki kullanarak LinkedIn'deki "Mehmet U. Soyer Blog Platformu" grubuna katılmak.

www.linkedin.com/groups/Mehmet-U-Soyer-Blog-Platformu-8296458/about

Önümüzdeki yazılarda görüşene dek... güzel günler diliyorum.

Mehmet U. Soyer
@mehmetusoyer

designed by BONNIE & CLYDE advertising studio
copyright ©
Mehmet U. Soyer 2013-2014