Diğer bloglarımPaul Wittgenstein (Kaynak: princess-dragon.livejournal.com)
Haziran 5, 2019

1 mermi & 17 piyano konçertosu

Viyanalı piyanist Paul Wittgenstein, 1914’te Rus cephesinde savaşırken bir kurşun yarası nedeniyle sağ kolunu kaybeder.

Wittgenstein, çoğu sanatçının konser hayatı hayallerini sonlandıracak böyle bir engelle mücadele ederek, 20. yüzyılın en çarpıcı piyano eserlerinden bazılarını yazdırtıp müzik tarihine geçmiştir. Tümü sadece sol el için. Onun için yazılan, Ravel’in “Pour la Main Gauche” dahil 17 konçerto sayısız engelli piyaniste ilham verdi.

Bir girişimci olarak, bazen içinde bulunduğunuz koşullar şirketinizi “2 el” ile yönetmenize izin vermeyebilir. Bazen rakipler, bazen çeşitli ülkelerin korumacılıkları veya ticari savaşlar işinizi yürütmeniz için size yalnızca tek bir elinizi bırakabilir. Böyle bir duruma nasıl hazırlanmalısınız?

Çözümlerden biri, işe esneklik kazandırmaktır. Bunu gerçekleştirmenin bir yolu da bağımlılıkları azaltmaktan, hiçbir müşteriye, tedarikçiye veya çalışana kaybedildiğinde hayati tehlike yaratacak kadar bağımlı olmamaktan geçmektedir.

Yazının müziği: Yuja Wang – Ravel Left Hand Piano ConcertoBir Yorum Yazin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X

Değerli okurum,

Blog yazılarımın posta kutunuza otomatik olarak gelmesini istiyorsanız, yapmanız gereken sadece aşağıdaki linki kullanarak LinkedIn'deki "Mehmet U. Soyer Blog Platformu" grubuna katılmak.

www.linkedin.com/groups/Mehmet-U-Soyer-Blog-Platformu-8296458/about

Önümüzdeki yazılarda görüşene dek... güzel günler diliyorum.

Mehmet U. Soyer
@mehmetusoyer

designed by BONNIE & CLYDE advertising studio
copyright ©
Mehmet U. Soyer 2013-2014