Diğer bloglarımTori Amos (Kaynak: nme.com)
Mart 6, 2014

Angie

Wikipedia: 1973 Ağustos’unda (Rolling Stones tarafından seslendirilen) single bir plak olarak çıkan “Angie” […] bir çok ülkedeki müzik listelerinde üst sıralara yerleşti. Genel kanı bu şarkının David Bowie’nin ilk eşi Angela veya aktris Angie Dickinson için yazıldığıydı. Şarkı söz ve beste olarak tümüyle Keith Richards (Rolling Stones) tarafından üretilmişti. Richards kendi biyografisinde Angie isminin İsviçre’de eroin bağımlılığından kurtulma mücadelesinde eroine taktığı isim olduğunu iddia ediyor.

Hangi nedenle yazılmış olursa olsun bir şarkıyı alıp onu yaratanın dışında başka birine söyletmek onu kişisellikten çıkarıyor. Angie de sevilen birinden ayrılma üzerine “genelleşiyor”. Eğer şarkıyı bir de Tori Amos gibi birine söyletirseniz, onun bunu sizin girişimcilik şarkınız yapması olanak dahilinde. Şarkıdan alıntılar: Angie, buradan nereye gidiyoruz? […] Angie, alllahaısmarladık deme zamanı gelmedi mi? Kendinizle ilgili geleceğe ait sorular.

Bugüne kadar bir şirketin çalışanı olarak işinizi sevmekteyseniz de içinde bağımsızlığın dürtüsünü hissetmeye başlayan biri olabilirsiniz. “Ben olsam başka türlü yapardım!” veya “Eğer bunu yapma şansına sahip olsaydım, dünya değişik bir yer olurdu!” gibi düşüncülere takılmaya başladıysanız, Angie şarkısını söyleme zamanınız gelmiş demektir.

Ve işinizi, sizi bekleyen bağımsız sulara yelken açmak için, bırakır ve eski sevgilinize dediğiniz gibi mırıldanırsınız: Denemediğimizi kimse söyleyemez!

Tori Amos’tan Angie şarkısını dinlemek isterseniz, lütfen burayı tıklayın.

Haftanın şarkısı: Ronan Keating (Cover) – If Tomorrow Never Comes (2002)Bir Yorum Yazin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X

Değerli okurum,

Blog yazılarımın posta kutunuza otomatik olarak gelmesini istiyorsanız, yapmanız gereken sadece aşağıdaki linki kullanarak LinkedIn'deki "Mehmet U. Soyer Blog Platformu" grubuna katılmak.

www.linkedin.com/groups/Mehmet-U-Soyer-Blog-Platformu-8296458/about

Önümüzdeki yazılarda görüşene dek... güzel günler diliyorum.

Mehmet U. Soyer
@mehmetusoyer

designed by BONNIE & CLYDE advertising studio
copyright ©
Mehmet U. Soyer 2013-2014