Diğer bloglarım(Kaynak: profitguide.com)
Mayıs 15, 2014

Aşka ara vermek

Anladık… İşinize aşıksınız. ☺ Bir dakikanızı bile onsuz geçiremiyorsunuz. Ancak, her şeyin bir sınırı olduğunu ve işiniz için harcadığınız her saniyenin, bu nedenle yapamadığınız bir işin getirisi kadar maddi veya manevi maliyeti olduğunu hatırlamak gerekir.

Tim McMorris şarkısının ismini Bunaldım (Overwhelmed) diye koyarken bu maliyetin ne kadar farkındaydı bilmiyorum. “Senin tarafından,” diye de sevgilisini adres olarak gösteriyor. “Sensiz nereye gidebilirim, nerede olabilirim?” diye o iyi niyetle sevgilisine aşkını anlatıyor ama şarkının videosunu seyrederken bile durumun tadının biraz kaçtığı gözüküyor. İnsanın “Dur bi’ nefes al be adam, ” diyeceği geliyor. ☺

İşiniz de eminim sizi çok sevecektir. Ne hafta sonlarında ne de bayramlarda sizi bırakmak istemeyecektir. Size kendini hiç unutturmayacaktır. Aklınızdan hiç mi hiç çıkmamak için elinden geleni yapacaktır. Bazen size aşk/nefret açmazını yaşatacaktır. İşiniz kendi işiniz olduğunda, siz tersini istemediğiniz sürece iş hiç bitmez. Daha doğrusu ‘ara vermek’ kararı size kalmıştır. Bazen yıllarca bir tatile bile gidemeyebilirsiniz.

Tehlikeleri, bağımsız sularda aşk arayanlara duyurulur. Abartıyorum zannetmeyin. Bu satırların yazarı birkaç defa bu aşkın içinden geçmiştir. ☺

Overwhelmed şarkısını merak edenler, burayı tıklayarak dinleyebilirler.

Haftanın şarkısı: Sade – No Ordinary Love (1993)Bir Yorum Yazin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X

Değerli okurum,

Blog yazılarımın posta kutunuza otomatik olarak gelmesini istiyorsanız, yapmanız gereken sadece aşağıdaki linki kullanarak LinkedIn'deki "Mehmet U. Soyer Blog Platformu" grubuna katılmak.

www.linkedin.com/groups/Mehmet-U-Soyer-Blog-Platformu-8296458/about

Önümüzdeki yazılarda görüşene dek... güzel günler diliyorum.

Mehmet U. Soyer
@mehmetusoyer

designed by BONNIE & CLYDE advertising studio
copyright ©
Mehmet U. Soyer 2013-2014