Diğer bloglarımB. Anderson & B. Ulvaeus (Source: discogs.com)
Ocak 9, 2014

B.Andersson & B.Ulvaeus

Wikipedia: Biri klavye çalıyordu ve çoğu 60’ların ikinci yarısında yöresel hit olacak orjinal parçaları kendi müzik grubu için besteliyordu. Diğeri ise kendi grubu için İngilizce sözlü şarkılar yazıyor ve ayrıca solo şarkılar söylüyordu. 1966’da beraberce bir şarkı yazmaya karar verdiler. Gruplardan birinin yöneticisi bu iş birliğinde bir gelecek gördü ve onları bu ortak çalışmalarını artırmaları konusunda yüreklendirdi. Her ikisinin de grupları 1969’da dağılmaya yüz tuttuğunda biraraya geldiler ve 1970’de ilk albümlerini çıkardılar.

Gelecekteki kadın grup üyeleri ile 1969’da tanıştılar. Nisan 1970’de beraberce çıktıkları tatil sonrası onların yeteneklerini de grup için kullanmaya karar verdiler ve onlarla evlendiler. Dünya onları ABBA diye tanıdı.

Bazen tek başına seyahat etmek bir girişimcinin beklentilerini karşılamasına yetmeyebilir. İş hayatının zorluklarını göğüslemek için bir ortağa ihtiyaç duyulabilir. Başarılı şirketlerin tarihçelerini incelerken doğum sonrası döneme baktığınızda büyük bir olasılıkla genellikle sahnenin arkasında duran ama şirketin bugün geldiği yere gelmesinde ışıklar altında izlediğimiz girişimciye destek olmuş ortaklara rastlarsınız.

Peki ya ortakla evlenmek? Eminim bu konuda bazı örnekler biliyorsunuzdur. Sosyal hayatınızdaki ortağınızla iş hayatında da evli olmak her zaman kolay olmayabilir. ABBA’nın iki çiftinde de olmamış. Boşanmışlar. Karar size kalmış. ☺

Bir ABBA şarkısı olan Fernando’yu dinlemek için lütfen burayı tıklayın.

Haftanın şarkısı: Passenger – Let Her Go (2012)Bir Yorum Yazin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X

Değerli okurum,

Blog yazılarımın posta kutunuza otomatik olarak gelmesini istiyorsanız, yapmanız gereken sadece aşağıdaki linki kullanarak LinkedIn'deki "Mehmet U. Soyer Blog Platformu" grubuna katılmak.

www.linkedin.com/groups/Mehmet-U-Soyer-Blog-Platformu-8296458/about

Önümüzdeki yazılarda görüşene dek... güzel günler diliyorum.

Mehmet U. Soyer
@mehmetusoyer

designed by BONNIE & CLYDE advertising studio
copyright ©
Mehmet U. Soyer 2013-2014