Diğer bloglarım(Kaynak: venitism.blogspot.com.tr)
Haziran 12, 2014

Baş ağrısından kaçmak

Bir girişimci olarak her zaman formda olmak zorundasınız. Hem sizin hem de işinizin sağlığı açısından… Özellikle işin başında etrafınızda şirketinizle ilgili olarak yaptıklarınızın tümünü devredebileceğiniz sayıda çalışanınız olmayabilir. Bu nedenle çöpü atmaktan etrafı toplamaya kadar çeşitli yan işleri de siz yapıyor olabilirsiniz. Bu yan işler sizi yorup ana işinizle uğraşırken veriminizi düşürmemeli.

Diğer dikkat etmeniz gereken bir nokta da kanunlara uygun davranmaktır. Kimse hangi şartlar içinde olursa olsun sizin kanunları bilmediğiniz için yanlış bir hareket yapabileceğiniz düşüncesinde olamaz. Eğer deneyiminiz yoksa bazen kanunların sınırında da dolaşıyor olabilirsiniz. Bu konularda size yardımcı olacak ilk iki danışmanınızdan biri mali, diğeri ise hukuk danışmanınız olacaktır. Bu iki danışman eğer doğru yönetirseniz sizin boş yere para ve sağlığınızı kaybetmenizi önleyebilir.

Örneğin, bir girişimci olarak ürün ve hizmetlerinizi satın alacak bir müşteri kitlesini oluştururken ve satış esnasında kullanacağınız sözleşmelerden ödeme şekillerine kadar tüm detaylara karar verirken özellikle bu iki danışmanın hizmetine ihtiyaç duyabilirsiniz. Hele de işiniz alışılmış işlerden çok farklıysa. Kimseye önermeyeceğim böyle bir iş ile ilgili bir kısa filmi burayı tıklayarak izleyebilirsiniz. ☺

Haftanın şarkısı: Aloe Blacc – I Need A Dollar (2010)Bir Yorum Yazin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X

Değerli okurum,

Blog yazılarımın posta kutunuza otomatik olarak gelmesini istiyorsanız, yapmanız gereken sadece aşağıdaki linki kullanarak LinkedIn'deki "Mehmet U. Soyer Blog Platformu" grubuna katılmak.

www.linkedin.com/groups/Mehmet-U-Soyer-Blog-Platformu-8296458/about

Önümüzdeki yazılarda görüşene dek... güzel günler diliyorum.

Mehmet U. Soyer
@mehmetusoyer

designed by BONNIE & CLYDE advertising studio
copyright ©
Mehmet U. Soyer 2013-2014