Diğer bloglarım(Kaynak: sirkkalampimaki.com)
Temmuz 24, 2014

Beklenmeyenin değeri

Diyelim ki aryalardan hoşlanıyorsunuz ve son bir yıl içerisinde 5 farklı sopranonun konserine gittiniz. Daha önce hiç birini dinlememiştiniz. Sopranolardan her biri tek başına ele alındığında çok iyiydi. Ama içlerinden bir tanesi, Sirkka Lampimäki, öyle bir şey yaptı ki onu hayat boyu unutmanıza imkan yok. Yaptığı şeyin aryanın ne kadar iyi okunduğu ile ilgili olmamasına rağmen…

Eğer kurmakta olduğunuz iş başkaları tarafından da yapılıyorsa, yani konunuz ile ilgili bir rekabet ortamı varsa, bazen işinizle ilgili olmasa da yapacağınız bir faaliyet müşteri kitlenizin sizi hatırlamasına ve sizi rakiplerinizden ayrıştırmasına neden olabilir.

Örnek olarak verebileceğim kişilerden birinin televizyona program yapan bir şirketi var. Ama yaptığı müzik ile de tanındığı için rakiplerine karşı bir avantaj sağlıyor. Başka bir bildiğim örnek ise bir sanayici ile ilgili. Müşterileri ile kendi eliyle yaptığı yemekleri paylaşıyor.

Rekabetin çok olduğu bir işle uğraşıyorsanız bir şirket sahibi olarak kendinizi rakiplerinizden daha fazla hatırlanır hale getirmek kolay değil. Ama yeteneklerinizi iyi biliyorsanız bunu elde etmek için her zaman zorlanmak gerekmiyor.
Sirkka Lampimäki’nin kendisi ile ilgili farkı nasıl yarattığını görmek isterseniz lütfen burayı tıklayın.

Haftanın şarkısı: One Republic – Secret (2009)Bir Yorum Yazin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X

Değerli okurum,

Blog yazılarımın posta kutunuza otomatik olarak gelmesini istiyorsanız, yapmanız gereken sadece aşağıdaki linki kullanarak LinkedIn'deki "Mehmet U. Soyer Blog Platformu" grubuna katılmak.

www.linkedin.com/groups/Mehmet-U-Soyer-Blog-Platformu-8296458/about

Önümüzdeki yazılarda görüşene dek... güzel günler diliyorum.

Mehmet U. Soyer
@mehmetusoyer

designed by BONNIE & CLYDE advertising studio
copyright ©
Mehmet U. Soyer 2013-2014