Diğer bloglarımBoris Becker & Andre Agassi (Kaynak: thefield.scroll.in)
Mart 30, 2017

Boris Becker’in dili

Lee Davy tarafından calvinayre.com’da 19 Ocak 2017’de yayınlanan makaleye göre, dünyanın eski 1 numaralı tenis oyuncularından Amerikalı Andre Agassi, Alman Boris Becker’i yenmekte çok zorlanıyordu. Becker aralarındaki ilk üç maçı kazandıktan sonra Agassi, Becker’in servisi ile baş edemediğini fark etti.

Amerikalı tenisçi ve koçluk ekibi, geçmiş maçları videodan defalarca izledi ve geleceği Agassi’nin lehine değiştirebilecek bir bakış açısı buldu.

Videolar, servis esnasında topun atılmasından hemen önce Becker’in dilini gösterdiğini ortaya koymuş. Dilin ağzın neresinde olduğuna bakarak servisin sahanın neresine düşeceğini öngörmek mümkündü. Agassi bu bilgiye dayanarak, Becker ile yaptığı sonraki on maçı kazandı.

Agassi yaptığı bir söyleşide, konu ile ilgili en zor şeyin kazanabileceği tüm puanların bazılarını bilerek kaybetmesi olduğunu söylemiş. Böylece Becker’in durumu fark etmemesini sağlamış.

Rakiplerinizin zayıf noktalarını öğrendiğinizde bu yönlerini pazarda devamlı olarak zorlamayın. Zayıf noktalarını keşfettiğinizin bilincinde olmadıkları sürece bu noktalardan kendinize avantaj sağlayabilirsiniz.

Haftanın müziği: Oasis – Wonderwall (1995)Bir Yorum Yazin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X

Değerli okurum,

Blog yazılarımın posta kutunuza otomatik olarak gelmesini istiyorsanız, yapmanız gereken sadece aşağıdaki linki kullanarak LinkedIn'deki "Mehmet U. Soyer Blog Platformu" grubuna katılmak.

www.linkedin.com/groups/Mehmet-U-Soyer-Blog-Platformu-8296458/about

Önümüzdeki yazılarda görüşene dek... güzel günler diliyorum.

Mehmet U. Soyer
@mehmetusoyer

designed by BONNIE & CLYDE advertising studio
copyright ©
Mehmet U. Soyer 2013-2014