Diğer bloglarım(Kaynak: slowdownfast.com)
Haziran 30, 2016

Bugün dünü yaşamak

Bir sosyal medya platformunda yayınlanan bir profilden alıntı:

Benimle bağlanma düşünceniz için teşekkürler. Aşağıdaki notu lütfen dikkate alın:
• Müşterilerimden, geçmiş ve güncel iş arkadaşlarımdan ve arkadaşlarımdan gelen bağlanma tekliflerini daima kabul ederim.
• İş teklif ve fırsatları ile ilgili ağ davetlerini memnuniyet ile karşılarım.
• Eğer kendi ağınızı geliştirmek istiyorsanız: Benim bağlantılarım çok değerlidir ve bunları iş fırsatları yaratmanız için sizinle paylaşmayı düşünmüyorum.
• Eğer daha önce tanışmamışsak veya benim sizi hatırlamakta güçlük çekeceğimi düşünüyorsanız: Lütfen bana amacınızı ve bu bağlantıdan benim ne kazanacağımı belirten açıklayıcı bir not gönderin.

Kendisine kesinlikle faydalı olacak durumlar hariç birileriyle bağlantı kurmaktan kaçınanlara İnternet’teki sosyal platformlar pek uygun değil. Onlar için evde kalmak en iyisi. ☺

Sadece veri tabanımdan yolladığım epostalarla davetiye gönderdiğim son seminerime 61 kişi katılmak istediğini belirtmişti. İncelediğimde gördüm ki bunlardan sadece 18’i benden davetiye almıştı. Diğer katılımcıların ise hiçbirini tanımıyordum. Onların hepsi, bağlantılarımın bağlantıları sayesinde seminerden haberdar olmuştu.

Eğer iş hayatındaysanız, insanlarla tanışma şansını artırmalısınız. Bugünkü dünyada bunu yapmanın en etkin yollarından biri de başkalarına bu konuda yardımcı olmaktır.

Haftanın müziği: Amy Winehouse – Rehab (2006)Bir Yorum Yazin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X

Değerli okurum,

Blog yazılarımın posta kutunuza otomatik olarak gelmesini istiyorsanız, yapmanız gereken sadece aşağıdaki linki kullanarak LinkedIn'deki "Mehmet U. Soyer Blog Platformu" grubuna katılmak.

www.linkedin.com/groups/Mehmet-U-Soyer-Blog-Platformu-8296458/about

Önümüzdeki yazılarda görüşene dek... güzel günler diliyorum.

Mehmet U. Soyer
@mehmetusoyer

designed by BONNIE & CLYDE advertising studio
copyright ©
Mehmet U. Soyer 2013-2014