Diğer bloglarım(Kaynak: kisspng.com)
Nisan 18, 2018

Çocuğunuzun ilk enstrümanı bir akordeon mu?

Belki de evde bir piyano olmasındandı. 5. yaşım civarında o siyah ve beyaz tuşlara nasıl basılacağı konusunda ders almaya başlamışım.

İnternetteki çeşitli kaynaklara göre, piyano, gitar, keman veya flüt, ebeveynlerin çocuklarına en uygun gördüğü ana enstrümanlar. Bir Fransız kornosu, bir arp ya da bir akordeon kolayca akla gelmiyor.

Ama Riga’da yaşayan Ksenija Sidorova’nın büyükannesi için kolay olmuş. Halkın akordeon çalma geleneğiyle yaşayan büyükannesi tarafından cesaretlendirilen Ksenija, sekiz yaşında bu müzik aletini çalmaya başlamış.

Bugün, “süper hoş ve virtüöz” (The Arts Desk) ve “inanılmaz derecede başarılı bir sanatçı” (Classical Source) tanımlarıyla övgü alan Ksenija Sidorova, akordeonun dünyada önde gelen bir elçisi. Akordeon seçimi sayesinde piyano, arp, keman ya da flüt çalan on binlerce kadın solist arasında mükemmel bir şekilde kendini ayrıştırmakta.

Yeni bir girişimci olarak yatırım yapacağınız sektöre karar verdiğinizde, kolayca reddedilen veya ciddiye alınmayan veya başkaları tarafından trend olarak sınıflandırılmayan fırsatlara bakmanızda fayda var. Şans belki de tam orada sizi bekliyordur.

Eğer mümkünse, büyükannenize danışmak da ayrıca iyi bir fikir olabilir… ☺

Yazının performansı: Ksenija Sidorova – Astor Piazzolla: LibertangoBir Yorum Yazin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X

Değerli okurum,

Blog yazılarımın posta kutunuza otomatik olarak gelmesini istiyorsanız, yapmanız gereken sadece aşağıdaki linki kullanarak LinkedIn'deki "Mehmet U. Soyer Blog Platformu" grubuna katılmak.

www.linkedin.com/groups/Mehmet-U-Soyer-Blog-Platformu-8296458/about

Önümüzdeki yazılarda görüşene dek... güzel günler diliyorum.

Mehmet U. Soyer
@mehmetusoyer

designed by BONNIE & CLYDE advertising studio
copyright ©
Mehmet U. Soyer 2013-2014