Diğer bloglarımKaynak: www.businessinsider.com/
Eylül 19, 2013

Dayak yemek

Sarah Jaffe Celementine adlı şarkısında “Bütün o zaman harcandı / Keşke biraz daha dikkatli olsaydım” diyor. Geçmişte yaptıklarınızdan dolayı harcadığınız zamanları boşa geçmiş sayabilirsiniz. Keşke daha dikkatli olsaydım, diyebilirsiniz. Demek kolay, zamanında fark etmek zordur.

Başarılı bulduğunuz bir iş insanına geçmiş başarısızlıklarından ne öğrendiğini sorun. Anlatırsa, neden şimdi başarılı olduğunu anlayabilirsiniz. “Başarısızlığım hiç olmadı” derse, ya dünyanın en şanslı insanıdır, ya da sizden bir şeyler gizlemektedir.

Yıllar önce dünyadaki ilk web bazlı CRM yazılımlarından birini geliştirmeye koyulduğumda başıma nelerin geleceğini bilmiyordum. Yatırılan yıllar ve paralar sonrasında öğrendim. Dünyanın CRM konusundaki en büyük isimli şirketlerinden birinden dayak yediğim bir proje sonrasında bu işten çıktım. Bu konu ile ilgili deneyimlerimi bugün herkesle paylaşıyorum.

Ne kadar dikkatli olunursa olunsun her deneyimli veya deneyimsiz girişimcinin başına başarısızlıklar gelebilir. Önemli olan o başarısızlıklardan bir şeyler öğrenmek ve aynı nedenlerle tekrardan başarısızlığa uğramamaktır. Tekrarı için harcanan zamana ise gerçekten yazıktır.

Sarah Jaffe’tan Celementine‘i dinlemek için lütfen burayı tıklayın.

Haftanın şarkısı: Tory Amos – Crucify Me (1992)Bir Yorum Yazin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X

Değerli okurum,

Blog yazılarımın posta kutunuza otomatik olarak gelmesini istiyorsanız, yapmanız gereken sadece aşağıdaki linki kullanarak LinkedIn'deki "Mehmet U. Soyer Blog Platformu" grubuna katılmak.

www.linkedin.com/groups/Mehmet-U-Soyer-Blog-Platformu-8296458/about

Önümüzdeki yazılarda görüşene dek... güzel günler diliyorum.

Mehmet U. Soyer
@mehmetusoyer

designed by BONNIE & CLYDE advertising studio
copyright ©
Mehmet U. Soyer 2013-2014