Diğer bloglarım(Kaynak: Stuff.co.nz)
Mart 13, 2019

Ekmek kızartma makinesini saklamak

Yıllardır dert açmayacak ev tipi bir ekmek kızartma makinesi arıyordum. ☺

Neredeyse tüm bu cins makineler aynı prensipte tasarlandığından, eğer fabrikada dilimlenmiş tost ekmeği haricinde bir ekmek kullanıyorsanız temizlenmeleri çok zordur. Isıtmak istediğiniz herhangi bir şey “dişleri” arasına girebilir ve sıkışan ekmek parçalarının makineden nasıl çıkarılacağına ilişkin metotlar geliştirmek gerekir.

Geçenlerde böyle bir temizlik işlemi yapmaya çalışırken ekmek kızartma makinesi bozuldu. Google’da yeni bir ürün arayışım, aralarında özellikli bir ürün olmayan yüzlerce benzer ekipmanla sonuçlandı. Şans eseri, arkadaşlarımdan biri belirli bir üreticinin ürünlerine bakmamı önerdi.

Ürünün resimleri bile umut verici idi. 2007 yılında bir tasarım ödülü almıştı. Makinenin gövdesine yandan giren bir tepsisi vardı. Hemen bir tane satın aldım.

Son yıllarda gördüğüm en yenilikçi ürünlerden biri. Ama ürünün kendine özgü açıklaması nedeniyle Google üzerinden bulmak neredeyse imkansız.

Bir girişimciyseniz, hizmetlerinizin/ürünlerinizin arama motorlarıyla kolayca bulunup bulunmadığını kontrol edin. Aksi halde bugün en yenilikçi ürün/hizmet bile “gözlerden ırak” kalacaktır.

Yazının müziği: U2 – I Still Haven’t Found What I’m Looking ForBir Yorum Yazin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X

Değerli okurum,

Blog yazılarımın posta kutunuza otomatik olarak gelmesini istiyorsanız, yapmanız gereken sadece aşağıdaki linki kullanarak LinkedIn'deki "Mehmet U. Soyer Blog Platformu" grubuna katılmak.

www.linkedin.com/groups/Mehmet-U-Soyer-Blog-Platformu-8296458/about

Önümüzdeki yazılarda görüşene dek... güzel günler diliyorum.

Mehmet U. Soyer
@mehmetusoyer

designed by BONNIE & CLYDE advertising studio
copyright ©
Mehmet U. Soyer 2013-2014