Diğer bloglarım(Kaynak: en.wikipedia.org/wiki/Hitchhiking)
Şubat 25, 2016

Eski sorun. Yeni çözüm.

Yıllar once Evanston, Illinois’daki Northwestern üniversitesinde okurken paskalya tatilinde başka bir şehirdeki bir arkadaşımı ziyaret etmek istedim. En basit -ve de ekonomik- seyahat şekli için üniversitenin Norris adlı sosyal faaliyet binasına gidip oradaki büyük ilan tahtasından o tarihlerde aynı yöne gidecek ve benzin parasını paylaşmak isteyen insanların ilanlarına baktım. Yolculuğu da orada bulduğum birinin arabasında gerçekleştirdim.

29 Kasım 2015 tarihinde theguardian.com sitesinde yayınladığı makalesinde Tim Adams bir yöne giden ve boş koltuklara sahip sürücüleri aynı yöne giden kişilerle buluşturan Fransız BlaBlaCar şirketinin kurucusu Frédéric Mazzella’dan bahsediyor.

Aynen benim gibi ama 2003’de, bir bilişim uzmanı olan Frédéric Mazzella Noel tatilini ailesinin yanında geçirebilmek için Paris’ten Fransa’nın güney batısına gitmek istiyor. Arabası olmadığı, trenlerde yer kalmadığı ve o yöne otobüs çalışmadığı için de aklına onunla aynı yöne gidecek olan başkalarını nasıl bulurum, sorusu takılıyor.

Gidebileceği bir Norris University Center olmadığı için de BlaBlaCar uygulamasını geliştiriyor. ☺

Tamamen yeni iş fikirleri bulmaya çalışmayın. O tip fikirlerin sayısı çok az. Ama yeteri kadar yeni çözümler arayan “eski” sorunlar var.

Tim Adams’ın yazısı: My father had one job in his life, I’ve had six in mine, my kids will have six at the same time

Haftanın şarkısı: Youssou N’Dour ft. Neneh Cherry – 7 Seconds (1994)Bir Yorum Yazin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X

Değerli okurum,

Blog yazılarımın posta kutunuza otomatik olarak gelmesini istiyorsanız, yapmanız gereken sadece aşağıdaki linki kullanarak LinkedIn'deki "Mehmet U. Soyer Blog Platformu" grubuna katılmak.

www.linkedin.com/groups/Mehmet-U-Soyer-Blog-Platformu-8296458/about

Önümüzdeki yazılarda görüşene dek... güzel günler diliyorum.

Mehmet U. Soyer
@mehmetusoyer

designed by BONNIE & CLYDE advertising studio
copyright ©
Mehmet U. Soyer 2013-2014