Diğer bloglarımEars to Eyes logosu
Şubat 2, 2017

Gerçekleşmeyen hayalin ürünleri

Varsayalım ki, günlerden bir gün çekeceğiniz bir kısa film ile festivallere katılmayı hayal ettiniz. İş hayatınızda yöneticilik yapmış ve daha önce hiç film çekmemiş olun. Ne yaparsınız? Olur mu öyle şey, demeyin. Hayal dedik ya. ☺

Herhalde öncelikle bir takım kurmayı ve onları hedefinize ulaşmak için motive ederek projenizi geliştirmeyi düşünürsünüz. Kafanızdaki senaryoyu onlarla paylaşır, neler yapabileceğinizi tartışırsınız. En azından ben öyle yaptım. ☺

Tanıştığım yönetmen ve senaristlere felsefemi anlattım: “Ya birinci olalım ya da sonuncu ama ortalarda bir sonuç istemiyorum.” 8 aylık çalışmamın sonucu istediğim takımı kuramadım. Hayal şimdilik hayal olarak kaldı.

Bu arada tanıştığım sanatçılar bana yaptıkları işleri gösterdiler. Hemen hemen hepsi farklı tür işlerde çalıştıkları için karşılaştırmalı bir seçim yapmakta çok zorlandım. Bilhassa genç yönetmen adaylarının/öğrencilerinin kendilerini anlatmakta ne kadar zorlanacaklarını gördüm. Ve onlar için “Ears to Eyes” isimli bir YouTube kanalı açmaya karar verdim. Kanaldaki hazır özgün müzikleri kullanarak kendi kısa filmlerini çekebilecek ve bu kanalda gösterebilecekler. Böylelikle aynı müzik üzerine çekilmiş filmler arasında bir karşılaştırma da yapılabilecek. Kanal onlara iş bulmalarında da faydalı olabilecek.

Bu aralar bir işim de kanalı dünyadaki sinema eğitimi veren okullara tanıtmak. Şimdiden iki üniversite projeyi uygulamak istediğini belirtti. Umarım öngördüğümüz faydayı yaşayabilirler. Gerçekleşmeyen bir hayalin de ürünleri olabileceğini bu konuda da ispatlarlar.

Hayalleriniz her zaman sizi ilk düşündüğünüz hedefe götürmeyebilir. Yolun sonunda kendinizi başta hiç düşünediğiniz bir güzellik içinde bulabilirsiniz.

Bu arada aşağıda linki bulunan “Ears to Eyes” YouTube kanalına girerek abone olursanız kanalı kullanacak sanatçı adaylarını da yüreklendirmiş olursunuz. Bu kar gütmeyen sosyal projeye katkınız için şimdiden teşekkürler.
https://www.youtube.com/channel/UCxP8S3vZq6rqZt_pKAT8clQ/featured

Haftanın müziği: R. Kelly – I Believe I Can Fly (1996)Bir Yorum Yazin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X

Değerli okurum,

Blog yazılarımın posta kutunuza otomatik olarak gelmesini istiyorsanız, yapmanız gereken sadece aşağıdaki linki kullanarak LinkedIn'deki "Mehmet U. Soyer Blog Platformu" grubuna katılmak.

www.linkedin.com/groups/Mehmet-U-Soyer-Blog-Platformu-8296458/about

Önümüzdeki yazılarda görüşene dek... güzel günler diliyorum.

Mehmet U. Soyer
@mehmetusoyer

designed by BONNIE & CLYDE advertising studio
copyright ©
Mehmet U. Soyer 2013-2014