Diğer bloglarım(Kaynak: singersroom.com)
Temmuz 9, 2015

Güzelliğin son kullanım tarihi yoktur

Videonun başında bu cümle (Beauty has no expiration date) ekrana geliyor. Pharrell Williams’ın Come Get It Bae adlı şarkısının video klibinden bahsediyorum. Pharrell Williams bu klipte dans etmeleri için normalde bu tip işleri yapan yirmilerindeki gençler yerine 40 yaş civarındaki kadınları seçmiş.

Klip çekilirken oluşturulan “sahne arkası” videosunda dansçılar ne düşündüklerini anlatıyorlar. Söyledikleri tek bir kelime ile özetlenebilir: Harika.

Harika… Bu kelime sizin, kendi işinize başladığınızda, iş hakkında ne hissettiğinizi anlatan sıfat olmalı. O zaman hayatın ve yaptığınız işin zevkini çıkartmaktasınızdır. Deneyimlerime göre bu his başarı için illa da gerekli olmayabilir ama başarıya giden yoldaki engelleri aşmada bu duygunun size çok değerli yardımları dokunacaktır.

Bazen kötü şans kapınızı çaldığında deneyim ve bilgilerinizin hiçbiri işe yarayamayabilir. Ve işi nasıl sürdürmeniz gerektiğini hayal bile edemeyebilirsiniz. Kendinizi harika hissetiğiniz günleri anımsamanız, doğru kararları vermek için tek çözümünüz olabilir.

Ayrıca, durum bazen çok karanlık gözükse de, sizi veya ürün ve hizmetlerinizi aramakta olan birileri daima bulunabilir.

Pharrell Williams’ın videosunun sahne arkası: Come Get It Bae

Haftanın şarkısı: Katy Perry – Firework (2010)Bir Yorum Yazin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X

Değerli okurum,

Blog yazılarımın posta kutunuza otomatik olarak gelmesini istiyorsanız, yapmanız gereken sadece aşağıdaki linki kullanarak LinkedIn'deki "Mehmet U. Soyer Blog Platformu" grubuna katılmak.

www.linkedin.com/groups/Mehmet-U-Soyer-Blog-Platformu-8296458/about

Önümüzdeki yazılarda görüşene dek... güzel günler diliyorum.

Mehmet U. Soyer
@mehmetusoyer

designed by BONNIE & CLYDE advertising studio
copyright ©
Mehmet U. Soyer 2013-2014