Diğer bloglarım(Kaynak: commons.wikimedia.org)
Kasım 7, 2019

Hazine değerinde kişiler

Bu aralar yeni bir oluşumun strateji danışmanlığını yaparken geliştirdiğimiz iş modellerini bizimle beraber hayata geçirecek kişileri bulmak için de çalışmaktayım. Konuştuklarım büyük kurumsal şirketlerde en üst yönetim kademelerinde çalışıp kısa zaman önce bu görevlerinden ayrılmış yöneticiler.

Görüşmelerimin çoğu çok enteresan geçiyor. Heyecan verici başarı hikayelerini ancak deneyimle geliştirilebilecek metodolojiler izliyor; karşılıklı paylaşılan okunan kitaplar listesini bazen özel hayatlarda yaratılan çözümler tamamlıyor.

Her bir görüşme sonrasında aklıma aynı konu takılıyor: Bu kişiler yeni girişimciler ve hatta yaşını almış KOBİ ortakları için birer hazine değerinde.

Eğer genç bir girişimci iseniz büyük çaplı düşünmeyi bilen böyle bir deneyimli kişiyi kendinize mentor yapmanızı öneririm. Size, en önemli kaynağımız olan zamanı bol miktarda kazandıracağından eminim.

Yazının müziği: Elton John – Something about the way you look tonight (with S. Twain)Bir Yorum Yazin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X

Değerli okurum,

Blog yazılarımın posta kutunuza otomatik olarak gelmesini istiyorsanız, yapmanız gereken sadece aşağıdaki linki kullanarak LinkedIn'deki "Mehmet U. Soyer Blog Platformu" grubuna katılmak.

www.linkedin.com/groups/Mehmet-U-Soyer-Blog-Platformu-8296458/about

Önümüzdeki yazılarda görüşene dek... güzel günler diliyorum.

Mehmet U. Soyer
@mehmetusoyer

designed by BONNIE & CLYDE advertising studio
copyright ©
Mehmet U. Soyer 2013-2014