Diğer bloglarım(Kaynak: blogwithmom.com)
Kasım 26, 2015

“İki kişilik menü, içecekler ve servis dahil: 225 £”

Eğer önümüzdeki günlerde gideceğim bir yer ile ilgili değilse, genellikle restoran değerlendirmelerini okumam. Ama guardian. com ‘da gördüğüm bir tanesi, aşağıdaki başlığı nedeniyle dikkatimi çekti:

İki kişilik menü, içecekler ve servis dahil: 225 £

Bir yorum neden böyle başlar ki? Merakım bana bir sonraki paragrafı okuttu.

“Et zor yemektir. Çünkü içini göremezsin. Pişirmek deneyim ve bilgi işidir. Cips pişirmek ise kolaydır: Patateslerin doğru cins olduğundan emin olun, sıcak yağdan geçirin, doğru renge geldiğini görün ve belki bir iki tanesinin tadına bakın. İş bitmiştir. Patatesleri geri yolladık. Çünkü ılıktılar ve az pişmişlerdi. Geri geldiklerinde kaynar sıcak ve yine az pişmişlerdi. Ve bu itinasızlık ve detaylara dikkat eksikliği örneği bile, konuyla ilgili gerekli her şeyi size göstermeye yeter.”

Yorumun devamını tahmin edebilirsiniz. ☺

Sektördeki fikir liderlerine planladığınız ürün ve hizmetleriniz hakkında onların ne düşündüğünü sormadan herhangi bir restoran açmaya veya yeni bir işe başlamamanızı öneririm. Bu kişilerden her biri işinizde değişik noktalarda eksiklikler görürlerse bu büyük bir sorun olmayabilir. Ama çoğunluğu aynı eksiklikleri söz konusu ederse dikkatli olmakta fayda vardır.

Her durumda görüş sahipleri bir avuç insandır. Onları yanınıza almak size faydalı olabilir. ☺

Haftanın şarkısı: Deep Blue Something – Breakfast At Tiffany’s (1995)Bir Yorum Yazin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X

Değerli okurum,

Blog yazılarımın posta kutunuza otomatik olarak gelmesini istiyorsanız, yapmanız gereken sadece aşağıdaki linki kullanarak LinkedIn'deki "Mehmet U. Soyer Blog Platformu" grubuna katılmak.

www.linkedin.com/groups/Mehmet-U-Soyer-Blog-Platformu-8296458/about

Önümüzdeki yazılarda görüşene dek... güzel günler diliyorum.

Mehmet U. Soyer
@mehmetusoyer

designed by BONNIE & CLYDE advertising studio
copyright ©
Mehmet U. Soyer 2013-2014