Diğer bloglarım(Kaynak: chiefexecutive.net)
Nisan 21, 2016

İlk tanışmanın zorluğu

Sosyal hayatınızın gereği olarak gittiğiniz bir toplantıda birini gördünüz ve içinizde bir ses bir nedenle bu kişiyle tanışmanız gerektiğini söyledi. Böyle bir durumda içinizdeki sese “Sus” mu dersiniz yoksa o kişiye gidip direkt “Merhaba” demeyi mi tercih edersiniz bilemem. ☺

Bildiğim, iş hayatında da stratejilerinizi uygulamak veya onların görüşlerini almak için büyük şirketlerin yöneticileri ile tanışmak, konuşmak isteyeceksiniz. Bazılarına ulaşmanız olanaksız gibi gözükebilecek.

Kim bilir her gün kaç kişi sizin gibi onlara ulaşmaya çalışmakta ve bu yöneticilerin etrafındaki surları oluşturan yardımcılarla, sekreterlerle ve asistanlarla boğuşmaktalar. Bu insanların genelde görevleri, hizmet verdikleri yöneticiye verimli olması için rahat bir çalışma ortamı sağlamaktır.

O yöneticiler de sizin ve benim gibi ister parasal, isterse zamansal bazda olsun ancak kendileri için faydalı olacağını düşündükleri şeylere yatırım yaparlar.

Senelerce her bir müşterimiz için şirketlerine talip olabileceklerini düşündüğümüz yüzlerce üst kademe yöneticisi veya iş sahibi ile konuştuğum için biliyorum: Buluşmak veya konuşmak istediğiniz kişinin koruyucularını o yöneticiye faydalı olacak bir şeyden bahsedeceğinize inandırırsanız, kapılar sizin için çok çabuk açılacaktır.

Haftanın şarkısı: MC Hammer – U Can’t Touch This (1990)Bir Yorum Yazin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X

Değerli okurum,

Blog yazılarımın posta kutunuza otomatik olarak gelmesini istiyorsanız, yapmanız gereken sadece aşağıdaki linki kullanarak LinkedIn'deki "Mehmet U. Soyer Blog Platformu" grubuna katılmak.

www.linkedin.com/groups/Mehmet-U-Soyer-Blog-Platformu-8296458/about

Önümüzdeki yazılarda görüşene dek... güzel günler diliyorum.

Mehmet U. Soyer
@mehmetusoyer

designed by BONNIE & CLYDE advertising studio
copyright ©
Mehmet U. Soyer 2013-2014