Diğer bloglarım(Kaynak: ebay.com.au)
Nisan 10, 2019

İyi, kötü ve çirkin

“İyi, Kötü ve Çirkin”, Sergio Leone tarafından yönetilen ve Clint Eastwood, Lee Van Cleef ve Eli Wallach’ın başrollerini paylaştığı 1966 tarihli bir Spagetti Western filmi. Filmi görmediyseniz bile Ennio Morricone tarafından yaratılan müziğini muhakkak duymuşsunuzdur.

Eğer bir girişimciyseniz, büyük bir olasılıkla rakipleriniz olacaktır. Onları yukarıdaki filmin ismindeki gibi sınıflandırıyorum: İyi / Kötü / Çirkin

İyi rakipler, iyi, yenilikçi ve başarılı bir firma olmanız ve o şekilde kalmanız için en büyük yardımcılardır. Sürdürülebilinirliğinizi güvence altına alırlar.

Kötü rakipler basamak taşları gibidirler: İşinizi büyütmenize yardımcı olurlar ve piyasayı size doğru iterler. Sizi öne çıkarırlar.

Çirkin rakipler ise asıl dikkat etmeniz gerekenlerdir. Yasal ve adil bir şekilde rekabet etmezler. Genellikle tüm sektöre zarar verdikten sonra pazardan çıkarlar. Bazıları ise yakalanıncaya kadar oldukça başarılı bile olabilir.

İyi ve kötü rakiplerinizi korumanızı ve onlarla birlikte çirkin olanlardan kurtulmak için çalışmanızı öneririm.

Yazının müziği: Ennio Morricone – The Good, the Bad and the Ugly (The Danish National Symphony Orchestra)Bir Yorum Yazin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X

Değerli okurum,

Blog yazılarımın posta kutunuza otomatik olarak gelmesini istiyorsanız, yapmanız gereken sadece aşağıdaki linki kullanarak LinkedIn'deki "Mehmet U. Soyer Blog Platformu" grubuna katılmak.

www.linkedin.com/groups/Mehmet-U-Soyer-Blog-Platformu-8296458/about

Önümüzdeki yazılarda görüşene dek... güzel günler diliyorum.

Mehmet U. Soyer
@mehmetusoyer

designed by BONNIE & CLYDE advertising studio
copyright ©
Mehmet U. Soyer 2013-2014