Diğer bloglarımAva DuVernay (Source: en.wikipedia.org)
Ağustos 6, 2015

Martin Luther King Jr.’un getirdiği şans

Ava DuVernay’i birkaç hafta önce rejisörlüğünü yaptığı Selma filmi dolayısı ile Bloomberg televizyonunda Charlie Ross ile konuşurken tanıdım.

the dissolve. com’a göre, Ava DuVernay, Martin Luther King Jr.’un Selma şehrinden Montgomery şehrine kadar uzanan beş günlük Barış Yürüyüşü’ne kadarki süreçte başından geçen olayları anlatan Selma filminin rejisörlüğü için düşünülenler arasında ilk aday değilmiş. Hatta o ikinci, üçüncü veya dördüncü aday da değilmiş. En son olarak rejisörlük teklifini, aynı zamanda David Oyelowo’yu Dr. King karakterini oynamaya razı eden Lee Daniels kabul etmiş ama daha sonra o da bu kararından caymış.

David Oyelowo 2012’de Ava DuVernay’un rejisörlüğünü yaptığı Middle Of Nowhere filminde yardımcı aktör olarak yer aldığı zaman tanıdığı Ava DuVernay’i seçmeleri için prodüktörler nezdinde lobi yapmış ve bu sayede genç kadın 200 bin dolarlık bağımsız bir sinema yapımından 20 milyon dolarlık bir stüdyo prodüksiyonuna zıplayabilmiş.

Size paralel, aşağıda veya yukarıda, hangi seviyede olursa olsun, sizinle beraber çalışan insanlara iyi davranın. Hangi şartlar içerisinde sizden bahsetmek durumunda kalacaklarını tahmin ve hatta hayal bile edemeyebilirsiniz. Ve onların hakkınızda söyleyecekleri hayatınızın bundan sonraki bölümünün akışını etkileyebilir.

Selma filmi, en iyi film, en iyi rejisör, en iyi aktör, en iyi orijinal müzik konularında dört Golden Globe ödülüne aday gösterildi. Ayrıca, 87. Akademi ödüllerinde en iyi film ve en iyi orijinal müzik dallarında da adaydı.

İlgilenenler için: Ava DuVernay and David Oyelowo Interview for SELMA on BlackTree TV

Haftanın şarkısı: Robbie Williams – Angels (1997)Bir Yorum Yazin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X

Değerli okurum,

Blog yazılarımın posta kutunuza otomatik olarak gelmesini istiyorsanız, yapmanız gereken sadece aşağıdaki linki kullanarak LinkedIn'deki "Mehmet U. Soyer Blog Platformu" grubuna katılmak.

www.linkedin.com/groups/Mehmet-U-Soyer-Blog-Platformu-8296458/about

Önümüzdeki yazılarda görüşene dek... güzel günler diliyorum.

Mehmet U. Soyer
@mehmetusoyer

designed by BONNIE & CLYDE advertising studio
copyright ©
Mehmet U. Soyer 2013-2014