Diğer bloglarım(Kaynak: voicedialogue.com)
Eylül 18, 2019

Neden “enerji” kelimesine dayanamıyorum

“Enerji …” O reklam böyle başlıyor… beni o video platformunda düzenli olarak rahatsız eden reklam. Sistem ben bir video klibe bakmaya başlamadan önce kulaklığıma bu kelimeleri haykırıyor. “Enerji” nin “E” sini duyar duymaz reklamı atlıyorum. Devamını dinlemeye sabrım yetmiyor.

Aslında o reklamla ilgilenebilirdim. Mühendis olarak eğitildiğimden “enerji” kelimesi benim için yabancı değil ve reklamlara karşı da değilim. Ama bu kelimeyi defalarca duymak, kaç kere bilmiyorum, beni olumsuz etkiledi.

Dijital medya dünyasında aktif olarak pazarlama yapan bir girişimciyseniz, dikkatli olmalısınız. Teknoloji medyanın işleyiş şeklini değiştirdi ancak insanların tepkilerini değiştirmedi.

İnsanları kendi kapasitelerinin ötesinde beslerseniz, türünü öngöremeyeceğiniz bir patlama beklemeye hazır olmanız gerekir. Ve çoğu zaman verdiğiniz hasarı telafi bile edemiyor olabilirsiniz.

Yazının müziği: Lucie Silvas – Nothing Else MattersBir Yorum Yazin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X

Değerli okurum,

Blog yazılarımın posta kutunuza otomatik olarak gelmesini istiyorsanız, yapmanız gereken sadece aşağıdaki linki kullanarak LinkedIn'deki "Mehmet U. Soyer Blog Platformu" grubuna katılmak.

www.linkedin.com/groups/Mehmet-U-Soyer-Blog-Platformu-8296458/about

Önümüzdeki yazılarda görüşene dek... güzel günler diliyorum.

Mehmet U. Soyer
@mehmetusoyer

designed by BONNIE & CLYDE advertising studio
copyright ©
Mehmet U. Soyer 2013-2014