Diğer bloglarımSusan Unterberg (Kaynak: thecut.com)
Ağustos 9, 2018

Sanatçılara / girişimcilere yardım… gizli olması daha mı iyi?

20 Temmuz 2018 tarihinde Sarah Nechamkin’in thecut(.)com’da yazdığı bir makaleden:
“Geçtiğimiz 22 yıl boyunca 40 yaşın üstündeki bazı kadın sanatçılara, sanat dünyasında az tanınan kadınları ödüllendiren “Anonymous Bir Kadındı” (Anonymous Was a Woman) adlı bir programın parçası olarak, bir telefonla 25.000 dolar sunuluyordu. […] Şimdiye kadar programın arkasındaki donör gizli kaldı. ”

“New York Times gazetesine verdiği röportajda, 77 yaşındaki fotoğrafçı Susan Unterberg kendini bu projenin ardındaki kadın olarak ortaya koydu. Zamanında kendisi de 40’ını geçmiş ve fazla takdir edilmeyen bir sanatçı olduğundan, Unterberg sonunda kadın sanatçıların daha açık bir şekilde savunuculuğunu yapabilmek için öne çıkmaya karar verdiğini söyledi. Kadın sanatçılara hibe olarak verilen fonlar Unterberg’in ve kız kardeşinin merhum babaları Nathan Appleman’dan onlara miras kalan vakıftan geliyor.”

Deneyimli bir girişimci ve mentor olarak, genç girişimcilere ve girişimci olarak gördüğüm sanatçılara yatırım yaptıkları projelerde finansal kaynakların üstlendiği rolün ne kadar önemli olduğunu biliyorum. Susan Unterberg’in yardım ettiği sanatçıların 25.000 dolarlık desteği ne büyük bir sevinçle karşıladığını hayal edebiliyorum.

Ama genç bir girişimci olarak, yaptığınızı değerlendirme yeteneğine sahip insanlarla da konuşmanız gerekir. Para önemlidir, ama aynı yolu yürüdüğünüz insanların deneyiminden öğrenmek sizin için daha da önemlidir. Para akıp gidiyor. Deneyimler ise sizinle kalıyor… bir ömür boyu fayda sağlıyor.

Verdiği karar ile Susan Unterberg bence iki dünyanın da iyi yönlerini bir araya getirmiş. Yapabileceğim, herkese onu ayakta alkışlamayı önermek.

Yazının müziği: Senri Kawaguchi – Drum SoloBir Yorum Yazin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X

Değerli okurum,

Blog yazılarımın posta kutunuza otomatik olarak gelmesini istiyorsanız, yapmanız gereken sadece aşağıdaki linki kullanarak LinkedIn'deki "Mehmet U. Soyer Blog Platformu" grubuna katılmak.

www.linkedin.com/groups/Mehmet-U-Soyer-Blog-Platformu-8296458/about

Önümüzdeki yazılarda görüşene dek... güzel günler diliyorum.

Mehmet U. Soyer
@mehmetusoyer

designed by BONNIE & CLYDE advertising studio
copyright ©
Mehmet U. Soyer 2013-2014