Diğer bloglarım(Kaynak: crowdjustice.org)
Mart 2, 2017

Seçilen olma… Seçen ol

İnsanlar kendileri veya çalıştıkları şirketler olarak, yaptıkları ve elde ettikleri başarılar dikkate alınarak belirli bir amaç için seçilmek istiyor: Bir reklam ajansı için grafik sanatçısı, bir proje için inşaat şirketi olarak vs. Seçildiğimizde havalara uçuyoruz. Fakat yeni bir başarı için yarışılan ve sonunda da “başarısız” olan bir sürü kişi/şirket var.

Başarı şansını artırmak için “Başarılı insanların/şirketlerin uyguladığı 7 şey” diye reçeteler varsa da bunların gerçekten de işe yarayanı pek yok. Ama o tip reçeteleri uygulayıp da başarısız olanlar bilinemediği için sanki bir yararları varmış gibi değerlendirilebiliyor.

Ancak, başarı şansını konulara bakış açımızı değiştirerek artırmak da olası: Teklif etmekte olduğunuz şeyi müzayedeye çıkarın! Sonra teklifinizle ilgilenenler arasından seçiminizi yapın.

Gelgelelim, bir ürünü, bir servisi, bir fikri veya bir hissi müzayedeye çıkarabilmek için teklif edilenin özgün olması ve onu almak isteyecek hedef kitleye maddi ve/veya manevi bir faydası olması gerekir.

Tabii ki bunu yapmak kolay değil. Belli bir metodolojinin uygulanması gerekir. Metot o hedef kitleye elde edecekleri faydayı doğru anlatmaktan geçiyor. Doğru anlatım, seçilmek yerine sizin seçici olmanızı ve havaya uçma sayısının artmasını sağlayacaktır.

Haftanın müziği: Anna Kendrick – Cups (2009)Bir Yorum Yazin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X

Değerli okurum,

Blog yazılarımın posta kutunuza otomatik olarak gelmesini istiyorsanız, yapmanız gereken sadece aşağıdaki linki kullanarak LinkedIn'deki "Mehmet U. Soyer Blog Platformu" grubuna katılmak.

www.linkedin.com/groups/Mehmet-U-Soyer-Blog-Platformu-8296458/about

Önümüzdeki yazılarda görüşene dek... güzel günler diliyorum.

Mehmet U. Soyer
@mehmetusoyer

designed by BONNIE & CLYDE advertising studio
copyright ©
Mehmet U. Soyer 2013-2014