Diğer bloglarım(Kaynak: propertychelan.com)
Ekim 20, 2016

Suya girmek

Varsayın ki mevsimlerden yaz ve siz suya girmek için deniz kenarındasınız. Suya, ya kumsaldan yüreyerek ya da sizi birkaç metre ileriye götürecek platformdan atlayarak girmek durumundasınız. Kıyıdan girerek vücudunuzun suyun soğukluğuna yavaş yavaş alışmasını mı istersiniz, yoksa bu işin bir an önce bitmesi için platformdan atlamayı mı tercih edersiniz?

Yeni bir iş kurarken de benzer bir karar vermeniz gerekebilir. Ufak çapta başlayıp temkinli mi büyümeli, yoksa pazarın içine atlayıp arkasından ne geleceğinden endişelenmemeli mi?

Eğer yüzmeyi biliyorsanız kararınız sonucu pek etkilemez: Suya girme şeklinizden bağımsız olarak yüzüyor olursunuz. Sadece eğer yüzme bilmiyorsanız atlama alternatifi pek önerilmez. ☺

İş hayatında da benzer ilkeler geçerlidir. Ancak dikkat edilecek bazı ek noktalar da vardır. Su o eskiden bildiğiniz su olmayabilir. Benzer bir işte daha önce çalışmış olsanız bile pazar bildiğiniz o eski pazardan çok farklı özellikler gösterebilir.

Haftanın müziği: Chris Rea – On The Beach (1986)Bir Yorum Yazin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X

Değerli okurum,

Blog yazılarımın posta kutunuza otomatik olarak gelmesini istiyorsanız, yapmanız gereken sadece aşağıdaki linki kullanarak LinkedIn'deki "Mehmet U. Soyer Blog Platformu" grubuna katılmak.

www.linkedin.com/groups/Mehmet-U-Soyer-Blog-Platformu-8296458/about

Önümüzdeki yazılarda görüşene dek... güzel günler diliyorum.

Mehmet U. Soyer
@mehmetusoyer

designed by BONNIE & CLYDE advertising studio
copyright ©
Mehmet U. Soyer 2013-2014