Diğer bloglarımJoe Cocker (Kaynak: mirror.co.uk)
Nisan 16, 2015

The Beatles’ın küçük yardımlarıyla

NYTimes.com (Aralık 22, 2014): 1960 ve 70’lerin önemli yorumcularından, İngiliz şarkıcı Joe Cocker, Pazartesi günü 70 yaşında evinde öldü. Kendisi özellikle The Beatles’ın “With A Little Help From My Friends” parçasında olduğu gibi şarkıları hisli söylemesi ile tanınmıştı.

Bu şarkı 1967’de John Lennon ve Paul McCartney tarafından Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band adlı albümleri için yazılmış olsa da, Paul McCartney şarkının Joe Cocker tarafından söylendiği kaydı dinlediğinde düşündüklerini şu sözlerle aktarmış: “İnanılmazdı, şarkıyı bir ruhsal marşa çevirmişti. Ona bunu yaptığı için sonsuza kadar teşekkür edeceğim.” 2014 yılında BBC tarafından yapılan bir araştırmaya göre, Joe Cocker yorumu tüm zamanların cover parçaları içeriside dördüncü sırada gelmiş.

İş hayatında da bazen başkalarının ortaya çıkardığı ürünleri alıp pazara farklı bir şekilde sunmak ürünün aslına göre daha iyi sonuçlar getirebilir.

With a Little Help From My Friends müzik tarihindeki en güçlü ve en iyi yönetilen guruplardan biri olan The Beatles tarafından yaratılmış olmasına rağmen, genelde bir Joe Cocker şarkısı olarak bilinmekte ve bilinmeye de devam edecek.

Joe Cocker’dan With A Little Help From My Friends şarkısını dinlemek isteyenlere: Queen’s Golden Jubilee – 3 june 2002

Haftanın şarkısı: Anastacia – Paid My Dues (2001)Bir Yorum Yazin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X

Değerli okurum,

Blog yazılarımın posta kutunuza otomatik olarak gelmesini istiyorsanız, yapmanız gereken sadece aşağıdaki linki kullanarak LinkedIn'deki "Mehmet U. Soyer Blog Platformu" grubuna katılmak.

www.linkedin.com/groups/Mehmet-U-Soyer-Blog-Platformu-8296458/about

Önümüzdeki yazılarda görüşene dek... güzel günler diliyorum.

Mehmet U. Soyer
@mehmetusoyer

designed by BONNIE & CLYDE advertising studio
copyright ©
Mehmet U. Soyer 2013-2014