Diğer bloglarım(Kaynak: espn.go.com)
Ekim 29, 2015

Williams Vinci’ye karşı

Çeşitli İnternet sayfalarından:

“Şu anda dünyanın 1 numaralı kadın tenisçisi olan Amerikan Serena Williams, 2015 ABD AÇIK tenis turnuvasının ilk yarı finalinde İtalya’dan ilk kez Grand Slam yarı finalisti olan Roberta Vinci’yle karşılaşacaktır. Kağıt üzerinde Williams tartışmasız favoridir.”

“Serena bundan önce İtalyanla yaptığı 4 maçı da set vermeden ve oldukça rahat kazandı. Vinci geçen ay Toronto’da karşılaştıklarında Serena’ya karşı kaliteli bir maç çıkardı ve 1970 tarzı tek el backhand vuruşuyla Serena’ya biraz sıkıntı verdi.”

“Bu turnuvada Amerikan tenisçi neredeyse rakipsiz. Bu maçın Serena için zafer dışında başka bir şekilde sonuçlanması çok zor. O, İtalyan’dan birkaç sınıf üstün.”

“Tahmin: Williams çok güçlü. 2 düz set sonrasında finale çıkacaktır.”

Oyunun sonucu: Dünya 43. sırasındaki İtalyan 2-6, 6-4, 6-4 kazandı.

Müşterilerimden biri dünyanın çeşitli pazarlarına güçlü ve büyük rakiplerinden daha fazla makine satıyor. Rakiplerinin kullandığı güncel teknoloji ile karşılaştırıldığında, bu pazarlardaki sert koşullara çok daha uygun ve esnek olan 1970’lerin teknolojisini kullanarak bunu yapıyor.

Pazarın önde gelen dev firmalarından korkmayın. Büyüdükçe esnekliklerini kaybedecek ve herkese tek bir çözüm uygulamaya çalışacaklardır. Yerel farklılıkları dikkate alarak onları alt etmek, kolay olmasa da, olasıdır. Hatta 70’lerin teknolojisi ile.

“Amerikan halkı, Serena ve Grand Slam için üzgünüm… ama bugün benim günüm.” dedi Vinci maç sonrası röportajında seyircilere seslenirken. “Kendimle, mücadelemle ve oyunumla gurur duyuyorum.”

Haftanın şarkısı: Oasis – Don’t Look Back In Anger (1995)Bir Yorum Yazin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X

Değerli okurum,

Blog yazılarımın posta kutunuza otomatik olarak gelmesini istiyorsanız, yapmanız gereken sadece aşağıdaki linki kullanarak LinkedIn'deki "Mehmet U. Soyer Blog Platformu" grubuna katılmak.

www.linkedin.com/groups/Mehmet-U-Soyer-Blog-Platformu-8296458/about

Önümüzdeki yazılarda görüşene dek... güzel günler diliyorum.

Mehmet U. Soyer
@mehmetusoyer

designed by BONNIE & CLYDE advertising studio
copyright ©
Mehmet U. Soyer 2013-2014