Diğer bloglarım(Kaynak: bmnow.com)
Mayıs 12, 2016

Yeni modeller, eski istekler

24 Ekim 2015 tarihli economist.com‘dan bir alıntı:

“Yeni şirketler yeni teknolojiler sayesinde kendileri daha tam olarak büyümeden küresel pazarlara girebiliyorlar. Geçmişte girişimci şirketler inşaat ve bilgisayar sistemleri gibi gerekli büyük altyapı yatırımlarını yapmakta zorlanıyorlardı.“

“Bugün bir sürü yatırımı dışarıdan hizmet alma şeklinde yaparak çok hızlı büyüyebiliyorlar. Bugün yeni girişimciler İnternet’te Kickstarter gibi crowdsourcing sayfalarından para sağlamakta, Upwork’ten programlamacı kiralamakta, Amazon’dan bilgisayar kapasitesi kullanmakta, Alibaba’da üreticiler bulmakta, Square ile ödemeleri ayarlamakta ve hızlı bir şekilde dünyayı fethe hazırlanmaktalar.”

Bu şekilde yazıldığında her şey çok basitmiş gibi gözüküyor. Kabul, İnternet çeşitli süreçlerin hızlandırılmasını sağlarken, yeni iş modelleri de maliyetlerin düşük tutulmasına yardım ediyor. Ama eskiden yeniye geçerken değişmeyen bir şey var: Pazarlama.

Kullandığımız aletlerin ve iş modellerinin değişmesi insanların isteklerini değiştirmiyor. Biz tüketiciler hala aynı konularda doyuma ulaştırılmayı bekliyoruz… bugün dünden daha hızlı ve ucuza.

economist. com makalesini okumak için: Reinventing the company

Haftanın müziği: Lisa Stansfield – All Around The World (1990)Bir Yorum Yazin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X

Değerli okurum,

Blog yazılarımın posta kutunuza otomatik olarak gelmesini istiyorsanız, yapmanız gereken sadece aşağıdaki linki kullanarak LinkedIn'deki "Mehmet U. Soyer Blog Platformu" grubuna katılmak.

www.linkedin.com/groups/Mehmet-U-Soyer-Blog-Platformu-8296458/about

Önümüzdeki yazılarda görüşene dek... güzel günler diliyorum.

Mehmet U. Soyer
@mehmetusoyer

designed by BONNIE & CLYDE advertising studio
copyright ©
Mehmet U. Soyer 2013-2014