Diğer bloglarım(Kaynak :edeskco.com)
Ocak 7, 2016

“Koltuğunuzu istiyorum!”

Bu onun hayattaki ikinci işi olacaktı. Dört yıl çalıştıktan sonra bugünkü işini değiştirmek istiyordu. İK müdürüm ve benimle konuşmaya gelmişti. Şirketin ortağı ve genel müdürüydüm. Görüşme, hızlı büyüyen şirketimize finansal konuları üstlenecek bir yeteneği bulma sürecimizdeki adımlardan birini oluşturmaktaydı.

Yapmak istediğin şeyler konusunda hiçbir zaman geç kalınmaz düşüncesiyle, ona genelde çocuklara sorulan bir soru yönelttim: “Büyüyünce ne olmak istiyorsun?”

“Sizin koltuğunuzda oturmak istiyorum!” dedi.

“Çok güzel!” diye cevap verdim. “Eğer sizi yarın işe alacak olsak, bu amaca erişmek için stratejiniz ne olacak?” Gerçeği söylemek gerekirse biraz da yeni nesillerin bizi nasıl zorlayacağını öğrenmek istiyordum.

Ne yazık ki yanıtları, isteği kadar kuvvetli değildi. Genelde hep kendisinin ne kadar iyi olduğundan bahsetti.

Şirketinize çalışmak için başvuranların bazen cesur isteklerde bulunmalarını normal karşılamak lazım. Önemli olan anlattıklarının içerisinde kendi gelişimlerine paralel olarak şirkete de ne fayda sağlayacakları.

Gerçekten de sizden daha yetenekli olduklarını düşünüyor olabilirler. Ancak ispat edemeyecekleri bir düşünceyi açıkça belirtmek onlara şirketinizde bir iş sağlamamalıdır. ☺

Haftanın şarkısı: Imagine Dragons – On Top of the World (2013)Bir Yorum Yazin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X

Değerli okurum,

Blog yazılarımın posta kutunuza otomatik olarak gelmesini istiyorsanız, yapmanız gereken sadece aşağıdaki linki kullanarak LinkedIn'deki "Mehmet U. Soyer Blog Platformu" grubuna katılmak.

www.linkedin.com/groups/Mehmet-U-Soyer-Blog-Platformu-8296458/about

Önümüzdeki yazılarda görüşene dek... güzel günler diliyorum.

Mehmet U. Soyer
@mehmetusoyer

designed by BONNIE & CLYDE advertising studio
copyright ©
Mehmet U. Soyer 2013-2014